TRACKING
PL EN

ATC Cargo SA jako jeden z partnerów wspiera starty Kajetana Kajetanowicza w Rajdowych Mistrzostwach Świata

W dniach 16–19 marca rozegrana została meksykańska runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2023. Kajetan Kajetanowicz, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka, przystąpił do rywalizacji w pełnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC2, składającym się z siedmiu rund. Czterokrotny zdobywca podium w tych mistrzostwach tegoroczną walkę rozpoczął od Rajdu Meksyk, który składał się z 23 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 320 km. Załoga ORLEN Rally Team pojechała w rajdzie sprawdzoną Škodą Fabią Rally2 evo, którą przygotował, tak jak w ubiegłych latach, hiszpański tuner RaceSeven.

Zawodnicy rywalizujący w kategorii WRC2 mogą w ciągu roku pojechać maksymalnie siedem rund, w których zbierają punkty do końcowej klasyfikacji. Polacy jako pierwszy rajd wytypowali właśnie Meksyk, gdzie jechali już trzy lata temu. Po ukończeniu 18 odcinków specjalnych (5 zostało odwołanych), reprezentanci ORLEN Rally Team uplasowali się na czwartym miejscu w swojej kategorii, finiszując jako pierwszy zespół niefabryczny. Tym samym wygrali klasyfikację WRC2 Challenger!