TRACKING
PL EN

Kajetan i Maciej finiszują w Rajdzie Sardynii tuż za podium

Polacy do końca walczyli o miejsce na podium w swojej kategorii, jednak ostatecznie zajęli czwartą lokatę. Do trzeciego miejsca zabrakło im niecałe 4 sekundy.

Załoga rozpoczęła rajd z trudnościami, nie trafiając z ustawieniami samochodu na pierwszym, piątkowym etapie. W sobotę musieli nadrabiać zaległości, aby doganiać konkurentów. Pojechali bardzo dobrze, awansując aż o osiem pozycji. Podczas finałowego, niedzielnego etapu walczyli do samego końca, zajmując czwartą pozycję w WRC2 Challenger. Do podium zabrakło tylko 3,9 sekundy.

W piątkowym pierwszym etapie Rajdu Sardynii zawodnicy mieli do pokonania dwa dwukrotnie przejeżdżane odcinki specjalne, w tym najdłuższy w rajdzie odcinek Osilo-Tergu, liczący ponad 25 km. Kajetan i Maciej po trudnym początku zwiększali tempo, zajmując na koniec dnia jedenastą pozycję w klasyfikacji WRC2 Challenger.

Drugiego dnia Polacy pięli się w klasyfikacji z odcinka na odcinek i po pierwszej pętli zajęli piąte miejsce w WRC2 Challenger. Na koniec dnia złapali idealny rytm jazdy, uzyskując na drugiej pętli odpowiednio trzeci, czwarty i drugi czas w WRC2 Challenger. Łącznie tego dnia awansowali aż o osiem pozycji. Na ostatnim odcinku specjalnym zajęli czwarte miejsce, pomimo przebitej opony. Przed finałowym etapem zostali drugimi wiceliderami kategorii.

Po finałowym etapie składającym się z dwóch odcinków specjalnych, które pokonane zostały dwukrotnie: OS 13 i 15 Cala Flumini (12,55 km) oraz OS 14 i 16 Sassari-Argentiera (7,10 km), Polacy uplasowali się na czwartej pozycji w WRC2 Challenger.

Rajd Sardynii za nami. Dużo się działo, byliśmy raz na dole, raz na górze. Ostatecznie minęliśmy się z podium o niecałe 4 sekundy, więc trochę szkoda. (…) Myślę, że powinniśmy się cieszyć – na około 40 załóg, które wystartowały w tym rajdzie, jesteśmy na czwartym miejscu w WRC2 Challenger. Jest OK – powiedział po wyścigu Kajetan Kajetanowicz, mistrz świata WRC2 Challenger.

Źródło: materiały prasowe