TRACKING
PL EN

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari, trzeci raz z rzędu

Polacy po raz trzeci z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium w Rajdzie Safari, wygrywając w WRC2 Challenger. Aktualni mistrzowie świata w tej kategorii ponownie pokazali, jak świetnie radzą sobie na trasie najtrudniejszej i legendarnej afrykańskiej rundy.

Dodatkowo stanęli także na podium ogólnej klasyfikacji WRC2 i zajęli wysokie 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

 

Konsekwentna taktyka, odpowiednie przygotowanie i spokojna głowa to podstawowe czynniki, dzięki którym Polacy wygrywają w wyjątkowym rajdzie Safari, gdzie czasami rywalizacja o najlepszy czas schodzi na drugi plan. Doświadczenie Kajetanowicza pozwoliło mu unikać problemów, a na mecie cieszyć się z najważniejszego sukcesu, czyli wygranej w WRC2 Challenger. Kajetan wraz z Maciejem Szczepaniakiem wygrali 12 z 19 odcinków specjalnych, wjeżdżając na metę z przewagą liczącą ponad 5 minut.

 

Wygraliśmy po raz kolejny Rajd Safari w WRC2 Challenger, w WRC2 też stajemy na podium. Bardzo się cieszę. To było dla nas niesamowite rozpoczęcie sezonu, pracowaliśmy całym zespołem ORLEN Rally Team przez kilka miesięcy, żeby tutaj się znaleźć. Dziękuję moim sponsorom, Maćkowi, całemu zespołowi, RaceSeven. Dziękuję mojej rodzinie i żonie, która daje mi wielkie wsparcie. Wchodzimy w sezon z dobrym nastawieniem, rozpoczęliśmy od najtrudniejszej rundy mistrzostw świata. – powiedział po wyścigu Kajetan Kajetanowicz, aktualny mistrz świata w kategorii WRC2 Challenger.

 

 

Rajd Safari stanowił trzecią rundę tegorocznego cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata, po Monte Carlo i Szwecji. Kolejnym punktem w kalendarzu WRC2 będzie asfaltowy Rajd Chorwacji, rozgrywany w dniach 18–21 kwietnia, potem szutry w Portugalii (9–12 maja), następnie na Sardynii (30 maja–2 czerwca). Na koniec czerwca zaplanowano wielkie święto w naszym kraju, powracający do cyklu WRC ORLEN 80. Rajd Polski (27–30 czerwca). W drugiej połowie roku załogi rywalizować będą jeszcze w Łotwie, Finlandii, Grecji, Chile, Centralnej Europie (łączona runda w Austrii, Niemczech i Czechach), a pod koniec listopada sezon zakończy Japonia. Załogi kategorii WRC2 mogą punktować w maksymalnie 7 wybranych rajdach.

 

Ogromne gratulacje dla Kajetana i całej ekipy!

Kibicuj z nami Kajto!

 

Źródło: mat. prasowe