TRACKING
PL EN

Rajd Safari 2024 – start!

Po raz trzeci na starcie tego niezwykłego rajdu stają Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Tegoroczny Rajd Safari rozpocznie się dzisiaj, tj. czwartek 28 marca, od SS Kasarani (4,84 km, start o godz. 12.05 czasu polskiego), poprzedzony środowym odcinkiem testowym (Loldia, 5,4 km, godz. 8.01). Na piątek zaplanowano trzy dwukrotnie pokonywane próby, w tym najdłuższy oes Kedong, mierzący aż 31,5 km. Sobota i niedziela to trzy oesy, na których załogi pojawią się dwa razy. Zawody zakończy w niedzielę Power Stage Hell’s Gate. Polska załoga korzystać będzie ze Škody Fabii RS Rally2. Łącznie w zawodach wystartuje 29 załóg, z czego aż 14 będzie korzystać z samochodów klasy Rally2.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak uzyskali wczoraj najlepszy czas w kategorii WRC2 Challenger na 5,5-kilometrowym odcinku testowym Loldia, który  poprzedził start Rajdu Safari.

 

 

Odcinek testowy (shakedown) był tylko przedsmakiem tego, co czeka nas w najbliższych dniach. Wyjątkowo trudna i nieprzewidywalna 3. runda WRC to rajd na przetrwanie, tu liczy się przede wszystkim odpowiednia strategia i tzw. chłodna głowa na blisko 370 km trasy oesów wytyczonych po bezdrożach Kenii.

 

Rajd Safari (…) to najdłuższy rajd w kalendarzu mistrzostw, bardzo nieprzewidywalny. Niesamowicie trudne odcinki, dużo zwierząt, dziur, wielkich kamieni, których jest o wiele więcej niż w ubiegłych latach. (…) Myślę, że największym rywalem na tym rajdzie mogą być ambicje. Walczę ze sobą, bo wiem, że mogę być szybszy w niektórych miejscach, a jednak nie powinienem, chcąc myśleć o finiszu rajdu – mówi Kajetan Kajetanowicz, aktualny mistrz świata WRC2 Challenger.

Trzymamy kciuki mocno za dzisiejszy start i kolejne dni!

Kibicuj z nami Kajto!

 

Źródło: Materiały prasowe