TRACKING
PL EN

Kajetan Kajetanowicz rozpoczyna nowy sezon WRC2

Kajetan Kajetanowicz wraz z Maciejem Szczepaniakiem rywalizować będą w pełnym cyklu WRC2, a więc pojadą maksymalną możliwą liczbę siedmiu wytypowanych rund z kalendarza mistrzostw świata.

Polska załoga rozpocznie zmagania od Rajdu Safari, który zasłużył na miano jednego z najtrudniejszych na świecie. Afrykańska runda jest trzecim z kolei rajdem w tegorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. Po Monte Carlo i Szwecji WRC przenosi się poza kontynent europejski, gdzie zostanie rozegrany legendarny Rajd Safari. W tym roku rajd liczyć będzie 355,92 km tras i rozegrany zostanie 28–31 marca.

Poprzednie zmagania na kenijskich bezdrożach Kajetanowicz i Szczepaniak dwukrotnie kończyli na najwyższym stopniu podium, wygrywając z dużą przewagą nad rywalami. Po Rajdzie Safari odbędzie się jeszcze dziesięć rund, w tym trzy asfaltowe – Rajd Chorwacji, Japonii oraz Rajd Europy Centralnej, który w ubiegłym roku był debiutem w kalendarzu WRC. Jego nietuzinkowa formuła z wytyczeniem odcinków na terytorium trzech różnych krajów cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Polscy kibice w tym roku nie będą musieli jechać daleko, aby oglądać rajdową rywalizację na światowym poziomie, bowiem na Mazurach rozegrany zostanie ORLEN 80. Rajd Polski. Najbardziej prestiżowa impreza w Polsce, drugi po Monte Carlo najstarszy na świecie rajd jest gratką dla wszystkich fanów motorsportu. Kajetanowicz trzykrotnie wygrywał te zawody, ostatni raz w 2013 r., zdobywając czwarty tytuł mistrza Polski i otwierając sobie drogę do międzynarodowych sukcesów. Rajdowy mistrz nie kryje zainteresowania udziałem w jubileuszowej edycji Rajdu Polski.

– Zaczynamy sezon od Rajdu Safari, gdzie wygrywaliśmy przez ostatnie dwa lata. Wracam jednak do Afryki z wielką pokorą, bo to nie spacerek po lesie, lecz szalenie nieprzewidywalny rajd. Planuję starty w łącznie siedmiu rundach. W ubiegłym sezonie mieliśmy tyle samo szans, które dobrze wykorzystaliśmy, zdobywając tytuł mistrza świata WRC2 Challenger. Choć zapewniałem, że ten sukces mnie nie zmieni, to z perspektywy czasu myślę, iż stało się inaczej – mam zdwojoną motywację do walki. W utrzymywaniu wysokiego poziomu pomagają mi partnerzy, którzy będą wspierać moje starty w tym sezonie: partner tytularny ORLEN S.A., partner techniczny Delphi, Pirelli, ORLEN Oil, ATC CARGO S.A. oraz SJS S.A. Bardzo doceniam to, że moje współprace są długoletnie i trwałe, oparte na wzajemnym zrozumieniu potrzeb i wyzwań związanych z uprawianiem dyscypliny motorsportu, jaką są rajdy samochodowe – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Zespół ORLEN Rally Team wystartuje w nowych barwach na sezon 2024 w Škodzie Fabii RS Rally2. Kajetanowicz ponownie postawił na nietuzinkowy minimalizm, który w ubiegłym roku zdecydowanie wyróżniał go wśród międzynarodowych rywali.

Załoga ORLEN Rally Team ostatnie pięć lat z rzędu stawała na podium WRC2, a sezon 2023 zakończyła na pierwszym stopniu, sięgając po tytuł Rajdowych Mistrzów Świata WRC2 Challenger.

 

Cieszymy się, że możemy ponownie wspierać mistrza rajdowego i dziękujemy za zaufanie!

Już trzymamy kciuki za wszystkie starty! Kibicuj z nami Kajto!

 

 

Źródło:

Mat. prasowe