TRACKING
PL EN

Podium dla Kajetanowicza i Szczepaniaka w Rajdzie Europy Centralnej

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli rywalizację w Rajdzie Europy Centralnej 2023 i stanęli na podium – 3. miejsce w kategorii WRC2 oraz WRC2 Challenger. To ich trzecie podium na sześć startów w tym sezonie, po trzecim miejscu na Sardynii i wygranej na Safari.

W zawodach wzięło udział blisko 30 załóg WRC2, w tym kilka załóg fabrycznych. Polska załoga dała z siebie wszystko, debiutując na nawierzchni asfaltowej w nowej ewolucji swojej Škody Fabii.

 

 

 

 

 

Finałowy etap rozgrywany był na terenach Austrii i Niemiec. Na trasach zawodów panowały bardzo trudne warunki pogodowe: drogi były mokre, z dużą ilością błota. Ostatniego dnia pogoda była nieco lepsza, ale rajd i tak sprawiał wiele trudności. Liczyła się szybka i jednocześnie rozważna jazda, ponieważ nawet najmniejszy błąd mógł zakończyć udział w rajdzie.

 

 

 

 

 

 

 

Zajmujemy trzecie miejsce w WRC2 i WRC2 Challenger. To świetne rezultaty, biorąc pod uwagę, że był to mój pierwszy start tym samochodem na tej nawierzchni i to w tak trudnych warunkach. Cieszę się. Stając na mecie wśród wielu polskich fanów czuję się jak zwycięzca. – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Do końca sezonu pozostał już tylko Rajd Japonii, który odbędzie się 16–19 listopada. Tam rozegra się ostateczna bitwa o podium w WRC2 i tytuł mistrzowski w WRC2 Challenger.

Jesteśmy z Wami i niech moc będzie z Wami!

 

 

 

Źródło:

Mat. prasowe