TRACKING
PL EN

Kajetanowicz i Szczepaniak w Rajdzie Europy Centralnej

Wystartował Rajd Europy Centralnej, rozgrywany na terenach Austrii, Niemiec i Czech w dniach 26–29 października. Organizatorzy przygotowali osiemnaście odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 310 km.

Rajd Europy Centralnej jest zupełną nowością w kalendarzu WRC. Pierwsze dwa dni rozegrane zostaną na drogach w Czechach, kolejne w Austrii i Niemczech. Na zawodników czekają asfaltowe próby o różnej charakterystyce: od wąskich i nierównych nawierzchni, przez szybkie i rytmiczne fragmenty.

 

 

 

 

 

Dla Kajetanowicza i Szczepaniaka jest to szósty start w tegorocznym cyklu WRC2. Wszystkie załogi biorące udział w rywalizacji WRC2 mogą punktować maksymalnie w siedmiu rajdach, odliczając przy tym jeden najsłabszy wynik. Polacy zajmowali w tym roku 4. miejsce w Meksyku, 3. na Sardynii, 1. na Safari. Kolejne dwa starty to 6. pozycja w Grecji i niestety brak mety w Chile. Aby poprawić swoją pozycję w tabeli sezonu najbliższe dwa starty będą kluczowe. Ciekawie zapowiada się walka wśród załóg niefabrycznych, gdzie Polacy zajmują 2. miejsce.

 

 

 

 

 

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po wczorajszych dwóch odcinkach specjalnych Rajdu Europy Centralnej zajmują wysokie, 4. miejsce w kategorii WRC2 i 2. miejsce wśród załóg niefabrycznych (WRC2 Challenger).

Dzisiejszy piątkowy etap składa się z trzech dwukrotnie pokonywanych odcinków specjalnych. Będą to OS 3/6 Vlachovo Březí (13,66 km, start o godzinie 9.50 i 14.32), OS 4/7 Zvotoky (23,81 km, godz. 10.42 i 15.24) oraz OS 5/8 Šumavské Hoštice (23,43 km, godz. 12.15 i 16.57).

Trzymamy kciuki za cały rajd!

Kibicuj z nami Kajto!

 

 

Źródło:

Mat. prasowe