TRACKING
PL EN

Kajetanowicz i Szczepaniak na 2. miejscu w Rajdzie Akropolu wśród załóg niefabrycznych

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli w Rajdzie Akropolu 2. miejsce w kategorii WRC2 Challenger, czyli wśród załóg niefabrycznych, oraz szóste w kategorii WRC2.

Załoga ORLEN Rally Team walczyła w bardzo trudnym rajdzie, który co roku sprawia wiele problemów zawodnikom. Wymagające odcinki specjalne niszczą samochody, powodując, że często o dotarciu do mety decyduje przypadek.

Kamienie, koleiny i zmienna przyczepność mają ogromny wpływ na działanie samochodów – często uszkadzane są zawieszenia czy opony. Kajetanowicz i Szczepaniak wystartowali świetnie przygotowani. Niestety, dwie przebite opony i awaria interkomu skutkowały stratami czasowymi. Jednak pomimo trudności utrzymali się w czołówce, wywożąc z Grecji solidne punkty, które pomogą im w walce o najwyższe pozycje na koniec sezonu.

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczęli decydującą fazę swojego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. W kategorii WRC2 można punktować maksymalnie w siedmiu rajdach. Akropol był dla Polaków dopiero czwartym startem. W Meksyku zajęli czwarte miejsce, a następnie stanęli na trzecim stopniu podium w Rajdzie Sardynii. Kolejnym startem było legendarne Safari, które wygrali, osiągając świetny, ósmy rezultat w klasyfikacji generalnej. Przed nimi uplasowały się tylko załogi w najmocniejszych samochodach Rally1.

Jedenastą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata stanowić będzie egzotyczny Rajd Chile, rozgrywany od 28 września do 1 października.

 

Czekamy z niecierpliwością na kolejną rundę!

 

 

Źródło: materiały prasowe