TRACKING
PL EN

Rajd bogów, czyli Rajdowe Mistrzostwa Świata w Grecji

Dzisiaj, 7 września, startuje dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata – 67. EKO Acropolis Rally Greece 2023. Rajd Akropol, który będzie liczyć 15 odcinków specjalnych dających blisko 286,35 km zmagań, potrwa do niedzieli 10 września. Dzięki naszemu wsparciu Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak są już na miejscu.

„Jesteśmy już w Grecji na testach samochodu. Zastaliśmy tu wysoką temperaturę, charakterystyczną dla tej pory roku. Zapoznanie z trasą szykuje się bardzo mokre, śliskie i błotniste. Greckie szutry są bardzo zdradliwe wtedy, kiedy pada deszcz. Jesteśmy gotowi do walki podczas rajdu, który kilka razy miałem okazję wygrywać w przeszłości. Darzę go wielkim sentymentem, ale też mam duży respekt. Wiem, jak trudne to odcinki specjalne, jak dużo pułapek czyha na trasie, więc musimy pozostać skoncentrowani.” – opowiada Kajetan Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team.

W Rajdzie Akropolu Kajetanowicz triumfował po raz pierwszy w 2015 r., wygrywając go jako pierwszy Polak w historii, zdobywając pierwszy w karierze tytuł Mistrza Europy. W 2017 r. Kajetanowicz odniósł kolejne zwycięstwo, zdobywając swój trzeci tytuł Mistrza Europy.

Po dotychczasowych startach załoga ORLEN Rally Team jest na 2. miejscu w kategorii WRC2 Challenger dla kierowców prywatnych, a w łącznej klasyfikacji WRC2 zajmuje siódmą pozycję, która pozwala nawiązać walkę o czołowe lokaty. Do tej pory Kajetanowicz i Szczepaniak stawali na podium w Rajdzie Sardynii, gdzie wywalczyli trzeci czas, oraz w Rajdzie Safari, który ponownie jak rok temu wygrali z druzgocącą, ponad 11-minutową przewagą.

Tegoroczny pierwszy super specjalny odcinek Rajdu Akropolu ze względu na swój widowiskowy charakter przyciąga dziesiątki tysięcy kibiców do kultowej rundy mistrzostw świata. Czekamy z niecierpliwością na wielkie emocje i śledzenie zaciętej rywalizacji w pięknym stylu Kajetana Kajetanowicza!

 

Źródło: materiały prasowe