TRACKING
PL EN

Bieg ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia

W ostatnią niedzielę czerwca po raz 3. wystartował bieg ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia, w ramach odbywających się Dni Morza. Trasa biegu poprowadzona była na terenie terminalu kontenerowego GCT.

Impreza ma stanowić promocję nie tylko aktywności sportowej, ale również łączyć się ze wsparciem charytatywnym, przeznaczonym co roku na inny cel. W tym roku zebrane podczas biegu pieniądze zostały przekazane na stowarzyszenie Cool-awi, pomagającemu osobom niepełnosprawnym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Uczestnicy mogli się zmierzyć na dwóch dystansach. Pierwszym był bieg na jedną milę morską (1852 km), drugi dystans wynosił 5 km. Obie trasy zostały wytyczone po placach składowych terminalu, w formie swoistego labiryntu pomiędzy kontenerami. W pierwszym biegu wystartowało 194 osoby, w drugim 640 osób.

Przygotowano również inne atrakcje, np. konkurencje dla dzieci: bieg malucha z rodzicem (bez limitu wieku); do 4 lat i 5–7 lat na 200 m; 8–9 i 10–11 lat na 400 m oraz 12–15 lat na 600 m. Organizatorzy zapewnili scenę z oprawą muzyczną, punkty gastronomiczne oraz strefę relaksu z leżakami, fotobudkę, punkt gastronomiczny i stanowisko grawerowania medali.

Ekipa ATC Cargo wzięła udział w wydarzeniu i stawiła się na starcie w liczbie 10 osób. Wszyscy wystartowali w biegu na dystansie 5 km. Na podium stanęła Anna Jagoda, zajmując III miejsce wśród kobiet w klasyfikacji TSL z czasem: 00:19:46.21. Gratulujemy!

Jesteśmy zawsze gotowi wspierać takie inicjatywy!