TRACKING
PL EN

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali Rajd Safari w WRC2 po raz drugi!

Kajetanowicz i Szczepaniak po raz drugi stają na 1. miejscu podium Rajdu Safari, rozgrywanego na bezdrożach Kenii. Po raz siódmy wygrywają rundę w swojej kategorii, a jest to ich 18 podium na przestrzeni sześciu lat startów w cyklu WRC.

Załoga ORLEN Rally Team w czwartek wygrała pierwszy odcinek specjalny, w piątek trzy odcinki specjalne, w sobotę Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali pięć z sześciu odcinków specjalnych i prowadzili w rywalizacji.

W niedzielę potwierdzili swoją wygraną, przekraczając linię mety z ponad 11-minutową przewagą i wygrywając punktowany dodatkowo Power Stage Hell’s Gate.

Rajd Safari wymaga nie tylko szybkiej jazdy, ale przede wszystkim doświadczenia, rozwagi i umiejętności zarządzania tempem na bardzo niebezpiecznych trasach. To najtrudniejsza runda w kalendarzu WRC i jeden z najważniejszych sukcesów polskiego duetu.

W klasyfikacji sezonu Kajetanowicz i Szczepaniak umacniają się na prowadzeniu w WRC2 Challenger dla kierowców prywatnych. W łącznej klasyfikacji WRC2 Polacy awansowali na czwarte miejsce.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Dziękujemy za ogromne emocje i śledzimy wszystkie zmagania z uwagą i podziwem!

 

 

 

 

 

 

 

 

Na podstawie: mat. prasowe