TRACKING
PL EN

Kibicuj z nami Kajto!

W tym roku postanowiliśmy jako partner wesprzeć starty Kajetana Kajetanowicza*
w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2023.

Kajetan Kajetanowicz, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka, rozpoczął rywalizację
w pełnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC2 od Rajdu Meksyku, który odbył się 16–19 marca. Załoga ORLEN Rally Team pojechała w nim sprawdzoną Škodą Fabią Rally2 evo. W Rajdzie Meksyku załoga Kajetanowicz i Szczepaniak uplasowała się na czwartym miejscu w swojej kategorii, jednocześnie finiszując jako pierwszy zespół niefabryczny i tym samym wygrywając klasyfikację WRC2 Challenger.

W całym cyklu WRC zaplanowano trzynaście rund na pięciu kontynentach. Przed nami jeszcze osiem imprez, w tym dwie nowości w tegorocznym kalendarzu: Rajd Chile oraz zupełnie nowa pozycja w eliminacjach – Rajd Środkowej Europy. Przed Kajetanowiczem, czterokrotnym zdobywcą podium w mistrzostwach WRC jeszcze sześć wybranych rund.

 

W dniach 19–21 maja odbył się ORLEN 79. Rajd Polski, w którym Kajetanowicz i Szczepaniak wystąpili  jako załoga funkcyjna, pełniąca odpowiedzialną rolę organizacyjną – zadbanie
o bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Pojechali Škodą Fabią RS Rally2, najnowszą ewolucją Škody, którą testowali przed kolejnymi rundami WRC2.

W Rajdzie Polski Kajto zwyciężał aż trzykrotnie, a dzięki czwartej z rzędu wygranej w 2013 r. tytuł Mistrza Polski otworzył mu drogę do startów w Europie i później na całym świecie. Dzisiaj kibicujemy mu w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2023. Najbliższy start odbędzie się 1–4 czerwca w Rajdzie Sardynii.

 

 

Zapraszamy do śledzenia kolejnych startów rajdowych Kajetana i przyłączenia się do kibicowania! Trzymamy kciuki za szybkie i bezpieczne finisze na mecie!

 

 

 

 

 

 

*Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski); od dekady zawodnik ORLEN Rally Team; Rajdowy Mistrz Europy w 2015, 2016 i 2017 roku oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010–2013. Dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC2 2019 i WRC3 2021. Trzeci najszybszy kierowca WRC3 2020 oraz WRC2 2022. Aktualnie, zdaniem internautów Kajetan Kajetanowicz plasuje się w piątce najlepszych sportowców naszego kraju.