TRACKING
PL EN

Kajetanowicz i Szczepaniak pojadą ORLEN 79. Rajd Polski jako załoga funkcyjna

Po starcie w Rajdzie Meksyku załoga ORLEN Rally Team intensywnie przygotowuje się do kolejnego wyzwania. W kategorii WRC2 Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak będą walczyć o punkty w Rajdzie Sardynii (1–4 czerwca), gdzie wcześniej stawali już na podium. Aby jak najlepiej przygotować się do tego startu, zespół podjął decyzję o starcie w polskim klasyku – ORLEN 79. Rajdzie Polski – który stanowi rundę mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. Polski duet nie będzie zbierał punktów w tym rajdzie, dlatego na trasie pojawi się jako załoga funkcyjna oznaczona numerem zero, otwierająca trasę.

Załoga ORLEN Rally Team będzie pokonywać odcinki specjalne Škodą Fabią RS Rally2, najnowszą ewolucją Škody, którą planuje pojechać wybrane rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

ORLEN 79. Rajd Polski rozpocznie się w piątek 19 maja. Na pierwszy dzień zaplanowano odcinek kwalifikacyjny, ceremonię startu oraz liczący 2,5 km odcinek specjalny Mikołajki Arena. Sobota 20 maja będzie najdłuższym etapem rajdu. Złożą się na niego dwukrotnie pokonywane odcinki Świętajno (18,54 km), Markowskie (13,53 km) oraz Wieliczki (17,35 km). Niedzielne zmagania 21 maja to dwa przejazdy odcinków Barczewo (10,73 km), Biskupiec (12,30 km), Mikołajki (6,68 km) oraz Gmina Mrągowo (9,40 km), który stanowić będzie także Power Stage.

Jako partner wspierający starty Kajetana już trzymamy kciuki i kibicujemy we wszystkich startach zespołu.