TRACKING
PL EN

Aranżacja transportu ponadgabarytowego na Flat Rackach

W ostatnim czasie mieliśmy sposobność zorganizowania transportu i przeładunków towarów ponadgabarytowych. W pierwszym przypadku zajmowaliśmy się importem maszyn z linii produkcyjnej dla dystrybutora pieców do hartowania i obróbki szkła. W drugim organizowaliśmy przeładunek zbiorników do mieszania kleju dla jednej z największych fabryk tego surowca w Polsce oraz Chinach.

Do aranżacji transportu przygotowywaliśmy się kilka miesięcy. Sprawdziliśmy i przeanalizowaliśmy wszystkie możliwe zdarzenia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przebieg płynnej wysyłki. Skrupulatne przygotowanie się do tego typu transportu umożliwiło nam bezproblemowe i bezpieczne wykonanie wszystkich operacji. Dzięki współpracy z wieloletnimi i zaufanymi partnerami przewozów drogowych towar mógł być dostarczony odbiorcy już następnego dnia bez żadnych przeszkód.

Przeładunki odbywały się w porcie w Gdańsku, gdzie towary przypłynęły na sześciu kontenerach typu Flat Rack o łącznej wadze ponad 90 000 kg. Prace polegały na rozformowaniu tych kontenerów, a następnie przeniesieniu ładunku na naczepy niskopodłogowe. Niewątpliwym wyzwaniem było przeładowanie 27-tonowego zbiornika o wymiarach 9 x 4 x 4,5 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbiorniki do mieszania kleju, które wykonane są z bardzo cienkiej blachy, wymagały niezwykłej precyzji, uwagi oraz doświadczenia w obchodzeniu się z takim ładunkiem, ze względu na duże ryzyko uszkodzenia. Waga jednego zbiornika to ok. 6000 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do przeładunku wykorzystany został dźwig oraz specjalne pasy, które zostały zamontowane w odpowiednich punktach unosu, tak aby bezpiecznie i sprawnie przeładować towar na naczepy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W obu przypadkach przeładunki odbyły się w asyście wyspecjalizowanych pracowników firmy kontrolnej oraz przedstawicieli naszej spółki, co pozwoliło w pełni kontrolować wykonywane prace.

Każdy z ładunków został uprzednio opomiarowany i opisany technicznie, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek w obsłudze zlecenia. Pomiary i opisy zostały wykonane przed rozpoczęciem przeładunku celem zabezpieczenia odpowiednio przygotowanego sprzętu, a także po jego zakończeniu, co z kolei dało stuprocentową pewność, że towary nie zostały uszkodzone i były odpowiednio zabezpieczone do dalszej drogi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stały kontakt z terminalem DCT oraz magazynem portowym pozwolił na przeprowadzenie wszystkich działań płynnie i bezpiecznie.

 

Oprac. i materiały własne.