TRACKING
PL EN

Utrudnienia w funkcjonowaniu portu w Ningbo

Jak poinformowały władze prowincji Zhejiang, w dzielnicy Beilun, miasta Ningbo, jednego z największych portów świata, odkryto 23 przypadki COVID-19. Przypadki zakażeń pojawiły się w fabryce odzieży Shenzhou. Na razie nie zostały zgłoszone żadne przypadki zakażeń w terminalach Ningbo oraz w innych obszarach. Od 1 stycznia 2022 r. władze lokalne wdrożyły środki dezynfekcji, kwarantanny oraz testy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii. Dzielnica Beilun w Ningbo jest zamknięta. Jednak pojawiły się opóźnienia w przewozach w związku ze zwiększonymi testami pracowników i kierowców ciężarówek w ruchliwych terminalach kontenerowych.

Podajemy najważniejsze bieżące informacje dotyczące mogących pojawić się utrudnień w transporcie towarów:

– Praca w Terminalu Ningbo Daxie (CMCT) została zawieszona do odwołania (część statków serwisu Ocean Alliance jest obsługiwana przez ten terminal). Pozostałe terminale na tę chwilę działają normalnie.

– Operacje wjazdu i wyjazdu kontenerów są dozwolone za pozwoleniem.

– Jak dotąd zawinięcia i odpłynięcia statków przebiegają normalnie, jednakże docierają już pierwsze informacje, o spowolnieniu operacji, co najprawdopodobniej będzie miało wpływ na wydajność pracy w terminalach w porcie Ningbo w najbliższym czasie.

– Operacje w magazynach w dzielnicy Beilun w Ningbo: w Blue Dragon LongXing i nowych magazynach Sevenseas zostały całkowicie zawieszone do odwołania. Pozostałe magazyny z operacjami ładunków przychodzących i wychodzących pozostają otwarte.

– Usługi przewozów ciężarowych poza dzielnicą Beilun w Ningbo działają normalnie.

– Usługi przewozowe FCL: kierowcy samochodów ciężarowych są w trakcie ubiegania się o zezwolenie na ruch (z ok. 2 tysięcy kierowców, tylko 20% z nich otrzymało pozwolenie na przewozy).

– Wjazdy i wyjazdy kontenerów są dozwolone tylko przez 5 dedykowanych kanałów, w tym 4 skrzyżowania o dużej prędkości (Beilun, Chaiqiao, Guoju, Chuanshan) i jedną drogę między NBCT i NBSCT od 1 stycznia, godz. 16.00 w trzech terminalach.

 

Dzięki naszym agentom w Chinach uważnie monitorujemy sytuację i na bieżąco będziemy informować o zachodzących zmianach, oraz proponować najlepsze rozwiązania dla transportu ładunków w powstałych okolicznościach.

Dziękujemy za zrozumienie. Pozostajemy do kontaktu.