TRACKING
PL EN

Trudna sytuacja w porcie Ningbo-Zhoushan

Fot. Splash247.com, Ningbo Zhoushan Port

Ningbo-Zhoushan, drugi największy chiński port, zamyka się dla wszystkich statków, po tym jak wykryto przypadki nowej mutacji koronawirusa.

Duńska firma konsultingowa eeSea poinformowała o rosnącej liczbie kontenerowców czekających na kotwicy, aby wejść do portu Ningbo-Zhoushan. W tej chwili większość portów w Chinach wymaga testu na koronawirusa dla całej załogi statku, dlatego statki muszą pozostawać na kotwicy do czasu potwierdzenia negatywnych wyników testów.

Wiele portów wymaga również od statków poddania się kwarantannie przez 14–28 dni, jeśli wcześniej zacumowały w Indiach lub dokonały zmiany załogi w ciągu 14 dni od przybycia do Chin. Jest to nowe rozporządzenie, które zostało wprowadzone przez chiński rząd. Dopóki kwarantanna się nie skończy, statki nie mogą wejść do portu.

Konsekwencją tych ograniczeń jest zatrzymanie wszystkich statków i zatłoczenie w portach. Sytuacja ta przyczynia się również do ponownych opóźnień w rejsach statków.

 

Z naszej strony monitorujemy cały czas sytuację w chińskich portach, śledzimy aktualizacje i będziemy na bieżąco informować o wszystkich zmianach.

W wypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pozostajemy do kontaktu.

 

 

Na podstawie:

– materiały własne

https://splash247.com