TRACKING
PL EN

Trudności w wysyłce towarów w porcie Yantian

By Gigel.atat – Own work, CC BY-SA 4.0, www.commons.wikimedia.org

Jak podaje port Yantian – jeden z najbardziej ruchliwych portów na świecie – w Yantian International Container Terminals (YICT) w Shenzhen zostały wprowadzone ograniczenia części operacji portowych ze względu na pojawienie się ogniska epidemii COVID-19 w porcie.

Władze lokalne wdrożyły rygorystyczne środki w celu powstrzymania wirusa i przeprowadzają masowe testy całej populacji dystryktu Yantian.

Skutki zaistniałej sytuacji są znaczące dla całego łańcucha dostaw. Zakłócenia pracy w porcie prawdopodobnie będą trwały w kolejnych tygodniach: opóźnienia w rozkładach rejsów, pomijanie zawinięć statków do portu Yantian. Dodatkowo powstałe opóźnienia spowodują dalszy wzrost kosztów transportu towarów z Chin, wzrost popytu na ładunki eksportowe oraz negatywnie wpłyną na dostępność kontenerów.

Statki już omijają port Yantian, a ładunki są rolowane na pierwsze dostępne sailingi. Opóźnienia w wysyłce mogą sięgać około dwóch tygodni.

Jak widać sytuacja jest krytyczna dla wszystkich uczestników rynku, może dalej się rozwijać i przyczynić się do powstania kolejnych opóźnień oraz zwiększyć zjawisko rolowania.

 

W wypadku pytań prosimy o kontakt z opiekunem operacyjnym w celu uzyskania aktualnych informacji.

 

Oprac. własne