TRACKING
PL EN

Kalendarz 2021 „Morskie wspomnienia o Gdyni”

Dzięki wsparciu patronów nasza akcja społeczna „Morskie wspomnienia o Gdyni” spotkała się z pozytywnym odzewem i udało nam się stworzyć unikatowy kalendarz w stylu retro. Stare zdjęcia przenoszą nas w czasie, kiedy Gdynia stawała się miastem portowym.

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim osobom, które nadesłały swoje historyczne zdjęcia Gdyni, zwłaszcza Pani Urszuli Szczepańskiej, z której archiwum wybrane zostało zdjęcie na okładkę kalendarza, przedstawiające nurka (ojca P. Urszuli – przyp. red.) Polskiego Ratownictwa Okrętowego w Gdyni, pracującego przy usuwaniu wraków statków zatopionych w czasie działań wojennych.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego patrona Muzeum Miasta Gdyni, które przekazało nam wiele fotografii Gdyni sprzed lat, spośród których mogliśmy wybrać te związane tematycznie z akcją do kalendarza.

Dziękujemy również naszym patronom medialnym: Radiu Gdańsk i portalowi Gospodarka Morska za wsparcie promocyjne naszej akcji.

Zgodnie z celem akcji przekazaliśmy kilkadziesiąt kalendarzy na licytację organizowaną w Radio Gdańsk na rzecz Fundacji Hospicyjnej. W corocznej akcji radiowej „Gwiazdy malują gwiazdy”, licytowano bombki malowane przez znanych pomorskich artystów, sportowców, dziennikarzy. Cieszymy się, że nasze kalendarze okazały się skutecznym sposobem wsparcia licytacji. W tym roku udało się zebrać 13 200 zł dla Fundacji.

Kilka kartek z kalendarza: