TRACKING
PL EN

Kolejowy serwis drobnicowy ATC Cargo

Globalny kryzys zdrowotny, spowodowany przez pandemię COVID-19, ma poważny wpływ na handel międzynarodowy. Fracht lotniczy, najszybszy spośród wszystkich typów transportu, pomiędzy Chinami a Europą napotyka w tym czasie na ograniczenia związane z dostępnością przestrzeni ładunkowej. Utrudnieniem jest również ciągła niepewność w ustaleniach stawek za przewóz, które zmieniają się nawet kilkakrotnie w jednym dniu.

Alternatywą dla transportu lotniczego staje się transport kolejowy, który jest dwukrotnie szybszy od morskiego i wielokrotnie tańszy od lotniczego. Serwis kolejowy pomiędzy stacją wyjścia w Chinach a magazynem dekonsolidacyjnym w Polsce trwa ok. 14–15 dni.

ATC Cargo świadczy usługę transportu kolejowego drobnicowego przy wykorzystaniu w całości własnego serwisu. Korzystamy z własnych magazynów konsolidacyjnych ładunków drobnicowych w Chinach. Dzięki temu zmniejsza się do minimum ryzyko opóźnień i gwarantujemy większą terminowość dostaw. Stacja początkowa (wyjścia) to stacja kolejowa w Xi’an (Chiny). Tam trafiają ładunki ze wszystkich magazynów w Chinach. Po skonsolidowaniu towarów w Xi’an następuje wysyłka kolejowa do stacji przeładunkowej w Małaszewiczach. Kontenery zostają rozformowane w magazynie w Markach (k/Warszawy). Po ich rozformowaniu i dokonaniu odprawy celnej towar dostarczany jest bezpośrednio do finalnego odbiorcy dedykowanym serwisem kurierskim w ciągu 24 godzin.

Dzięki własnemu serwisowi i sprawdzonym działaniom oferujemy pełne rozwiązanie logistyczne na każdym etapie wysyłki – począwszy od odbioru towaru ze wskazanego adresu w Chinach, poprzez dobór rodzaju transportu dopasowanego do zapotrzebowania, odprawę celną, aż do finalnej dostawy do odbiorcy.

Odprawy celne odbywają się za pośrednictwem naszej Agencji Celnej ATC Cargo, co daje gwarancję szybkiego, bezproblemowego przebiegu zgłoszenia, a w razie konieczności – reprezentację przed Urzędem Celnym czy służbami fitosanitarnymi.

 

Zapraszamy do współpracy!