TRACKING
PL EN

Wycofanie z serwisu statku OCEAN ALLIANCE – OOCL GERMANY z powodu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem

Informujemy, że armatorzy aliansu OCEAN ALLIANCE zdecydowali o wycofaniu statku mv/ OOCL GERMANY z serwisu NE1 w tygodniu 7 (ETA/ETD SHG 9-11/02 , ETA/ETD GDK 17-20/03).

Podjęta decyzja jest konsekwencją sytuacji panującej w Chinach, związanej z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem. Przedłużająca się przerwa w pracy zarządzona przez władze chińskie do 9 lutego prawdopodobnie może zostać przedłużona. Z powodu braku pewności co do dostępności ładunku w portach chińskich operator statku anulował połączenie na serwisie NE1 między Chinami a Europą Północną w 7 tygodniu.

Najbliższe wyjście na bezpośrednim serwisie do Gdańska będzie możliwe na statku mv/ COSCO SHIPPING AZALEA w tygodniu 8 (ETA/ETD SHG 16-18/02 , ETA/ETD GDK 24-27/03).

Ponadto informujemy, że wszystkie ładunki (FCL) oraz bookingi planowane dotychczas na statek mv/ OOCL GERMANY zostaną automatycznie przesunięte na statek mv/ COSCO SHIPPING AZALEA. Dotyczy to również ładunków (FCL) oczekujących w portach tranzytowych (SHG, NBO, YYT czy SGP).

Operator przeprasza za ograniczoną dostępność swojego serwisu i związane z tym możliwe opóźnienia oraz brak dostępności serwisu w przyszłym tygodniu. Wynika to z okoliczności, na które przewoźnik nie ma wpływu.

Jeśli nowa ETA będzie stanowiła zagrożenie dla terminowej realizacji planów dostawy, to w zaistniałej sytuacji sugerowana jest zmiana destynacji do portu RTM/HAM.