TRACKING
PL EN

Nowa usługa online ATC Cargo, Worldwide Logistics i COSCO

Worldwide Logistics Group rozpoczął współpracę z chińskim SynCon Hub COSCO Shipping Corporation Limited w celu wprowadzenia kompleksowego produktu usług online w handlu z Chin do Polski i dalej na całą Europę. Spółka ATC Cargo SA jako jedna z firm globalnej logistycznej grupy biznesowej WWL współuczestniczy w tym przedsięwzięciu.

Od momentu, kiedy World Logistics Group otworzyła swoją europejską regionalną siedzibę w Polsce w 2018 r., transport między Chinami a Europą stale rośnie. Szybki rozwój Internetu pozwala również WWL na wykorzystanie strategii cyfrowej, aby przełamywać bariery łączności online i offline. Dlatego rozwój kompleksowych usług online staje się nieodwracalnym trendem i strategicznym posunięciem Grupy.

Ze strony chińskiej usługa online zapewnia klientom obsługę deklaracji celnych w prowincjach Shandong, Jiangsu, Zhejiang, Szanghaju oraz w prowincji Guangdong. W zakresie transportu morskiego świadczone są usługi z Qingdao, Szanghaju, Ningbo i Shenzhen do Gdańska w Polsce. Zapytania kierowane są w czasie rzeczywistym, po których następuje natychmiastowa rezerwacja miejsca wysyłki dla klientów w systemie SynCon Hub of China COSCO Shipping Corporation Limited. Najwyższej jakości serwis gwarantuje ochronę przestrzeni wysyłkowej na statkach oraz dostępność kontenerów.

ATC Cargo gwarantuje terminowe dostawy „do drzwi”, oferując wypracowane rozwiązania drogowe oraz intermodalne. Zakres świadczonych usług dotyczy również magazynowania oraz odpraw celnych w całej Polsce w celu zapewnienia efektywności logistycznej całego łańcucha dostaw.

Platforma cyfrowa została zbudowana w technologii internetowej w celu skutecznego promowania funkcjonalności usługi, zmniejszenia złożoności obsługi poprzez uproszczenie i zwiększenie efektywności procesu logistycznego. Obecnie została pomyślnie zakończona faza testowania, a usługa została oficjalnie wprowadzona na rynek. W przyszłości usługa ta obejmie działalność FCL i LCL w transporcie morskim, lotniczym, kolejowym i drogowym pomiędzy większą liczbą chińskich portów a krajami europejskimi. Zapewni to również wygodniejsze, zwizualizowane i bezproblemowe rozwiązanie logistyczne dla obecnych i potencjalnych klientów europejskich.

Wdrożona usługa online jest globalnym numerem jeden w nowym, cyfrowym trendzie dla branży logistycznej. Stanowi również rozwój w budowie nowych, szybszych kanałów wymiany handlowej między Chinami i Europą.

 

Link do platformy:  https://www.wwlcargo.com/website/web/polandLine/polandLine.html