TRACKING
PL EN

Konkurs fotograficzny ‘Logistyczne migawki. Cztery pory roku’ 2019 – podsumowanie

Za nami II edycja Konkursu fotograficznego ‘Logistyczne migawki’. Pierwsza zaskoczyła nas bardzo pozytywnym przyjęciem, a tegoroczna pokazała nam, że konkurs rozwija się i cieszy coraz większym zainteresowaniem.

W tym roku spłynęło do nas łącznie 107 prac. Tematyka fotografii była różna, jednak przeważały tematy dotyczące logistyki morskiej: kontenerowce, kontenery, terminale kontenerowe, statki na morzu. Również lokalizacja wykonanych zdjęć obejmowała zarówno Polskę, nasz region Gdańsk, Gdynię oraz Wrocław, Płock, Tarnowskie Góry, Białystok i inne, ale także zagranicę, m.in. Sycylię, Maroko, Panamę, Kolumbię, Stany Zjednoczone, Holandię, Morze Czarne, Ocean Indyjski.

Wydłużenie terminu oraz dodatkowy podtytuł konkursu ‘Cztery pory roku’ miały zachęcić Uczestników do podejmowania tematu w każdym wybranym czasie i w różnych miejscach.

Jury wybrało 13 fotografii. Dwoje spośród wyłonionych 11 laureatów zostało nagrodzonych podwójnie, gdyż wybrano po 2 ich zdjęcia. W efekcie powstał piękny kalendarz z wyjątkowymi fotografiami. I tak jak w ubiegłym roku laureaci 3 pierwszych miejsc otrzymali wartościowe nagrody: wysokiej klasy aparat fotograficzny, specjalistyczny plecak na sprzęt oraz lornetkę o wysokich parametrach technicznych. Pozostali wyróżnieni laureaci otrzymali firmowe upominki.

Śmiało możemy stwierdzić, że poziom artystyczny konkursu w tym roku był jeszcze wyższy, co pokazują z resztą wyłonione prace laureatów. Cieszymy się bardzo, że zainteresowanie konkursem rośnie i mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach będzie się to rozwijać.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku.

Dziękujemy naszym Partnerom i patronom medialnym za wsparcie: marce Olympus, Radio Gdańsk oraz portalowi Gospodarka Morska.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB i naszej strony WWW, bo już po feriach ogłosimy następną edycję konkursu! Nie może Was zabraknąć!