TRACKING
PL EN

Nowa fuzja marek spedycji kontenerowej

Francuska Grupa CMA CGM ogłosiła, że od 1 kwietnia 2019 r. będzie oficjalnie działać razem z markami Containerships oraz MacAndrews pod nazwą Containerships.

Firmy łączą swe siły jako eksperci w zakresie transportu multimodalnego w Europie. Nowa marka ma stworzyć i rozwinąć wewnątrzeuropejskie i regionalne unikalne rozwiązania morskie i śródlądowe.

Firma Containerships, która weszła w skład CMA CGM Group w ubiegłym roku, specjalizuje się w europejskich usługach logistycznych związanych z ładunkiem kontenerowym. Oferuje wysokiej jakości rozwiązania logistyczne z wykorzystaniem wszystkich rodzajów transportu (statków, ciężarówek, pociągów oraz barek). Jest obecna na rynkach regionu Morza Bałtyckiego, w Rosji, Europie Północnej, Afryce Północnej oraz Turcji.

Natomiast MacAndrews, który dołączył do Grupy CMA CGM w 2002 r. ma w swojej ofercie pełen zakres wysokiej jakości usług transportu kolejowego, jak również drogowego i morskiego. Specjalizuje się w transporcie kontenerowym na trasach wewnątrzeuropejskich, łącząc Europę Północną i Środkową z Półwyspem Iberyjskim, Wyspami Kanaryjskimi i Marokiem.

Dzięki połączeniu dwóch doświadczonych i uzupełniających się w usługach firm Grupa CMA CGM chce kontynuować swoją strategię, mającą na celu spotęgowanie zasięgów regionalnych oraz rozwinięcie nowych obszarów w usługach logistycznych. Pozwoli to na jeszcze lepsze dopasowanie optymalnych rozwiązań w dostawach do końcowych klientów. Dodatkowo CMA CGM jest mocno zaangażowane w ochronę środowiska. Marki wyposażone są we flotę pojazdów z napędem LNG i razem są w stanie zaoferować transport z napędem LNG na każdym etapie procesu spedycyjnego.

Jak podaje marka, wykorzystanie LNG to prawdziwy przełom technologiczny. Pozwala zredukować emisję siarki nawet o 99%, emisję tlenku azotu o 85%, a emisję CO2 o 25%, w porównaniu z ciężkim olejem opałowym.

Dodajmy, że Grupa CMA CGM w ubiegłym roku podpisała przedłużenie współpracy z Ocean Alliance do 2027 r. W skład największego na świecie aliansu wchodzą jeszcze armatorzy: chiński COSCO Shipping, tajwański Evergreen i oraz spółka z Hongkongu OOCL.

 

Na podstawie:

https://www.macandrews.com/containerships-macandrews-new-brand/#rQXrqH60lscDYCxz.99

https://worldmaritimenews.com/archives/269010/cma-cgm-unites-containerships-macandrews-under-one-brand/

https://www.maritime-executive.com/article/cma-cgm-unites-containerships-and-macandrews-brands