TRACKING
PL EN

ATC Cargo z nową usługą serwisu lotniczego

atc cargo fracht lotniczy

Współpraca w ramach Grupy z Worldwide Logistics w Chinach zaowocowała rozwojem nowego serwisu lotniczego dla towarów drobnicowych. Serwis realizowany jest na trasie Szanghaj – Frankfurt. We Frankfurcie, jednym z największych w Europie portów obsługujących cargo lotnicze, odbywa się odprawa celna. Stąd następnie towar transportowany jest dalej, do Polski oraz innych krajów europejskich.

Usługa frachtu lotniczego to najszybsza forma transportu towarów. Czas transportu z Szanghaju do Frankfurtu wynosi tylko 1 dzień. Dostawa w relacji ‘port–drzwi’ może być zrealizowana już w 3 dni. Wysyłki odbywają się każdego dnia.

W ramach współpracy z Grupą WWL dodatkowo otwierają się możliwości zautomatyzowanej obsługi logistycznej w Szanghaju. Grupa jest zatwierdzonym przedstawicielem handlowym klasy A w międzynarodowym transporcie lotniczym. WWL Air Division współpracuje w Chinach z ponad 70 liniami lotniczymi i świadczy usługi do ponad 100 krajów na całym świecie. Ma własne biuro lotniskowe o powierzchni 3000 m2 na międzynarodowym lotnisku Pudong w Szanghaju, Guangzhou w Baiyun i Chongqing w Jiangbei. Na lotnisku Pudong powstał w pełni zautomatyzowany, inteligentny magazyn dedykowany przesyłkom lotniczym, o łącznej powierzchni 11 500 m2 oraz magazyn celny o powierzchni 5500 m2.

Grupa obsługuje ponad 10 000 ton ładunku miesięcznie przesyłek standardowych oraz specjalnych, w tym towary niebezpieczne i towary z kontrolowaną temperaturą.  Zakres świadczonych usług serwisowych i magazynowych jest kompleksowo dostosowany do potrzeb i wymagań klienta.

W magazynie w Pudong wykorzystywane są najnowsze technologie i urządzenia do obsługi taboru, zwiększające jego ogólną wydajność. Stosowane są zautomatyzowane systemy przechowywania i wyszukiwania towarów (AS/RS). Pozwalają na obsługę dużych wolumenów przy minimalnym zaangażowaniu pracowników. Dzięki pełnej automatyzacji praca w magazynie odbywa się 24/7 bez przerw. Ponadto towary są mniej narażone na uszkodzenia, przeładunki odbywają się bezpieczniej i szybciej. Przykładowo: 1 ciężarówka załadowywana jest w 10 minut, etykietowanie palet: 1500 sztuk/godzina, ładunki: 700 palet/godzina, 16 000 kartonów/godzina.

Takie nowoczesne rozwiązania połączone z systemami automatycznej wymiany danych zapewniają najefektywniejszą obsługę logistyczną w imporcie i eksporcie skonsolidowanych usług transportowych drobnicy towarowej.