TRACKING
PL EN

Cross-docking w usłudze logistyki magazynowej ATC Cargo

usługa magazynowa atc cargo

Coraz większa potrzeba szybszego i sprawniejszego zarządzania dystrybucją towarów zmusza do szukania takich rozwiązań logistycznych, które pozwalają obniżyć koszty związane ze składowaniem towarów, skrócić czas dostawy towaru do kontrahenta oraz zmniejszyć powierzchnie magazynowe.

ATC Cargo w ramach kompleksowych usług logistycznych dostarcza profesjonalną obsługę przeładunkowo-magazynową w systemie cross-dockingu, czyli zarządzania dystrybucją asortymentu poprzez przeładunki kompletacyjne.

Firma posiada magazyn klasy A, o łącznej powierzchni 4300 m2, w tym ponad 3400 miejsc paletowych w systemie regałowym. Uchylne rampy oraz nowoczesne doki gwarantują zabezpieczenie towaru przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi podczas rozładunku i załadunku. Magazyn wyposażony jest dodatkowo w rampę wjazdową typu Drive-In. Obiekt spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa: całodobowy system ochrony (ogrodzenie i nadzór, system alarmowy, monitoring); system CCTV z archiwizacją na 60 dni; system sygnalizacji pożarowej, klapy dymowe oraz tryskacze oraz system WMS z możliwością̨ integracji, dostosowania do potrzeb klienta.

Dzięki temu możliwe jest przeładowanie lub przepakowanie towaru oraz wysyłka bezpośrednio z magazynu do odbiorcy bez dodatkowego magazynowania towaru.

Usługa obejmuje przeładunki bezpośrednie i pośrednie, rozformowanie kontenerów ciężkich, konfekcjonowanie towarów (m.in. stickerowanie, tworzenie zestawów, copacking), dystrybucję paletową i paczkową na obszarze UE.

Dodatkowo możliwe jest składowanie towarów celnych podlegających odprawie celnej w magazynie czasowego składowania, magazynowanie towarów spożywczych oraz dodatków paszowych dzięki systemowi HACCP oraz składowanie w magazynie szczelnym i suchym, w temperaturze od +10 do +20 stopni, przy wilgotności powietrza 70% (+/- 5%).

Bliska lokalizacja przy Deepwater Container Terminal w Gdańsku (DCT Gdańsk) pozwala na transport towarów z terminalu do magazynu bez formalności celnych związanych z procedurą tranzytu oraz bez konieczności granicznej kontroli sanitarnej i fitosanitarnej. Dopiero procedury te przeprowadzane są na terenie magazynu po rozładunku kontenera.

Położenie magazynu na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego to bliskie odległości od najważniejszych węzłów komunikacyjnych: 5 km od Portu Północnego, będącego częścią morskiego Portu Gdańsk, 7 km od trasy S7 (łączącej Gdańsk z Warszawą i Krakowem), 9 km od centrum Gdańska, 16 km od obwodnicy Trójmiasta (drogi S6 łączącej Gdańsk ze Szczecinem), 23 km od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, 25 km od autostrady A1 (Północ–Południe).

Dobre zaplanowanie procesu cross-dockingu nie jest łatwe. Wymaga wiedzy oraz doświadczenia w logistyce magazynowej, dlatego firma stawia na wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze wymagających i różnorodnych towarów.

Zarządzanie w systemie cross-docking cieszy się coraz większą popularnością wśród firm produkcyjnych oraz sieci handlowych. Sprawnie działający łańcuch dostaw, czy to surowców, czy półproduktów, czy gotowych produktów do sklepów, to duże oszczędności i podstawa w ulepszaniu obsługi klienta, np. sklepów internetowych w usłudze ‘door-to-door’.

Cross-docking pozwala skrócić czas i dystans transportu przy optymalnym planowaniu tras oraz ograniczyć czas magazynowania. Dzięki temu zmniejsza się zużycie paliwa, emituje się mniej CO2, a przede wszystkim niesie to ze sobą duże oszczędności wydatków.