TRACKING
PL EN

Worldwide Logistics Group w top 30 globalnych operatorów logistycznych

Worldwide Logistics Group to największy chiński prywatny operator logistyczny na świecie, działający w branży od 2001 roku. Posiada sieć ponad 50 oddziałów i biur na terenie Chin oraz m.in. w Azji: Tajwan, Singapur, Tajlandia, Indie, Afryce: ZEA, w Ameryce Północnej, Australii, Europie: Włochy, Turcja, Polska), obejmujących wszystkie główne porty i centra biznesowe. W ubiegłym roku Grupa WWL znalazła się w pierwszej 30 największych morskich operatorów na świecie.

W lutym br. spółka ATC Cargo SA znalazła się w centrum zainteresowania Grupy WWL. W wyniku wieloletniej współpracy WWL zakupiło pakiet akcji ATC Cargo. Dzięki temu zaangażowaniu polska spółka stała się częścią globalnej logistycznej grupy biznesowej. W planach jej rozwoju jest budowa globalnego centrum operacji logistycznych. ATC Cargo w ramach Grupy ma być odpowiedzialne za rozwój rynku europejskiego.

Planowana jest również wspólna integracja systemów informatycznych, ściślejsza współpraca na poziomie operacyjnym oraz wdrażanie w tym zakresie jednolitych standardów. Spółka ATC Cargo w kooperacji z Grupą WWL będzie realizowała nowe międzynarodowe projekty logistyczne, związane m.in. z bardzo szybką rozwijającą się branżą e-commerce.

Worldwide Logistics Group posiada certyfikat NVOCC dla międzynarodowego agenta transportu morskiego klasy A, przedstawiciela handlowego w międzynarodowym transporcie lotniczym klasy I. Może pochwalić się największą flotą kontenerową w Chinach. Posiada kwalifikację AAA, czyli najwyższą zdolność kredytową w międzynarodowej spedycji i branży logistycznej. W zakresie przepuszczanych rocznie pojemności kontenerów morskich osiągnęła w ubiegłym roku ponad 500 000 TEU, a w tym roku planuje przekroczyć 600 000 TEU.

Dzięki własnej flocie ładunków masowych, magazynów kontenerowych i towarowych, zautomatyzowaniu transportu, Grupa zapewnia integrację zróżnicowanych usług. Obejmują one międzynarodowy fracht morski, lotniczy i lądowy, logistykę programową, logistykę chemiczną, magazynowanie, transport drobnicowy, transport kolejowy, dokowanie, obsługę agentów transportowych i cargo.

Kompleksową obsługę umożliwia WWL zastosowanie inteligentnych rozwiązań z zakresu IT, zgodnych z rozwojem ery zarządzania ‘big data base’ oraz transgranicznym handlem elektronicznym. Wykorzystanie ewolucji technologii logistycznych przyczynia się do zwiększenia przepustowości i wydajności usług transportowych, pozwala na zaoszczędzenie miejsca i zmniejszenie kosztów obsługi infrastruktury logistycznej. Przykładem takich wdrożeń jest otwarcie nowego magazynu przy lotnisku Shanghai Pudong International Airport, który jest całkowicie zautomatyzowany – obsługiwany przez roboty.

Worldwide Logistics Group nieustannie podnosi jakość i standardy zarządzania usługami. Posiada certyfikat standardów ISO9001: 2000 Quality Management, wydany przez British Standards Institution (BSI). Pozwala to na zapewnienie klientom kompleksowych usług, opartych na wyspecjalizowanych, zintegrowanych oraz zindywidualizowanych rozwiązaniach logistycznych.

ATC Cargo SA jako członek Grupy zyskuje nowe możliwości operacyjne i sprzedażowe, co nie pozostanie bez wpływu na przyszłoroczne wyniki spółki.