TRACKING
PL EN

Serwis kontenerowy ‘short sea’ na przykładzie relacji Polska – Wielka Brytania

Termin ‘short sea’, czyli ‘żegluga bliskiego zasięgu’ ma coraz szersze znaczenie. Obejmuje już nie tylko transport przybrzeżny i krótkie trasy morskie, ale także transport bezpośredni typu ‘door–door’ z wykorzystaniem intermodalnych rozwiązań. W Europie transport bliskiego zasięgu stanowi około 40% przewozu wszystkich towarów.

Spółka ATC Cargo w zakresie bezpośredniego serwisu kontenerowego stosuje nowoczesne rozwiązania transportowe w relacji z Wielką Brytanią. Łączy transport morski, drogowy i kolejowy, dostarczając kompleksową usługę ‘punkt–punkt’.

Współpraca z wieloma operatorami morskimi, obsługa w czterech portach (Immingham, Teesport, Thamesport, Felixstowe) w Wielkiej Brytanii zapewnia szybki transport od 3 do 7 dni oraz konkurencyjne stawki frachtowe. Pozwala także na dostępność serwisu 5 dni w tygodniu.

Dodatkowo rozwiązania intermodalne oferowane przez spółkę dedykowane są szczególnie dla firm, które posiadają miejsca odbioru w okolicy takich terminali kolejowych, takich jak: Warszawa, Poznań, Łódź, Radomsko, i organizują̨ regularne wysyłki do Wielkiej Brytanii. To bardzo stabilne, ekologiczne rozwiązanie transportowe, niepoddające się sezonowym wahaniom cenowym.

Zastosowanie transportu bezpośrednich połączeń przynosi szereg korzyści poza wymienionymi wyżej:

– realizacja dostaw bez żadnych opóźnień (95% realizowanych na czas),

– większe bezpieczeństwo przewożonego ładunku,

– elastyczne zarządzanie ładunkiem kontenerowym, zgodnie z potrzebą klienta,

– transport przyjazny środowisku – odciążenie ruchu drogowego i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez redukcję CO2,

– możliwość przewozu większej masy łącznej ładunku w porównaniu do tradycyjnego transportu drogowego (do 24 ton towaru w transporcie drogowym, przy możliwości przewozu 26 ton towaru z wykorzystaniem serwisu kontenerowego).