TRACKING
PL EN

Transport z Chin w 2 tygodnie

Coraz większe zapotrzebowanie na transport drobnych partii towarów z Dalekiego Wschodu przekonuje, że usługa kolejowego serwisu drobnicowego to był właściwy krok w kierunku rozwoju firmy. Możliwość konsolidacji wszystkich przesyłek z obszaru Chin, dzięki współpracy z Grupą WWL, pozwala na kompleksową obsługę ‘door to door’, bez zbędnego pośrednictwa. Najważniejsze korzyści wynikające z wyboru transportu kolejowego to: możliwość skrócenia czasu przesyłu do 2 tygodni w stosunku do transportu morskiego, który trwa ponad miesiąc oraz dużo mniejszy koszt w stosunku do transportu lotniczego.

 

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości związane z oferowaną usługą.

Dział drobnicy LCL:

M: drobnica.kolejowa@atc-cargo.pl

T: 58 621 39 49

Poniżej zamieszczamy listę FAQ – najczęściej zadawanych pytań.

 1. Z jakiego obszaru w Chinach organizują Państwo wysyłki ładunków drobnicowych drogą kolejową do Polski?

Odbieramy przesyłki z całego obszaru Chin. Nasze magazyny przeładunkowe po stronie chińskiej zlokalizowane są m.in. w Wuhan, Szanghaju, Ningbo, Shenzhen, Guangzhou, Qingdao, Xiamen oraz Tianjin (Xingang). Konsolidację kontenera realizujemy w naszym magazynie w Wuhan, a następnie organizujemy wysyłkę w kontenerze konsolidacyjnym drogą kolejową do Polski.

 

 1. Z jaką częstotliwością wysyłane są przesyłki kolejowe do Polski?

Kontenery konsolidacyjne formowane są raz w tygodniu i raz w tygodniu wyjeżdżają koleją do Polski.

 

 1. Jak wygląda pełna droga przesyłki drobnicowej z Chin do Polski?

Relacja wygląda następująco: odbiór przesyłki od załadowcy/dostawa przesyłki przez załadowcę do jednego z naszych magazynów przeładunkowych po stronie chińskiej – magazyn konsolidacyjny w Wuhan – stacja kolejowa w Wuhan – stacja kolejowa w Małaszewiczach – magazyn dekonsolidacyjny w Markach – dostawa przesyłki do odbiorcy.

 

 1. Jaki jest czas transportu kolejowego z Chin do Polski?

Czas transportu kolejowego Wuhan–Małaszewicze (‘stacja–stacja’) wynosi obecnie około 13–14 dni.

 

 1. O ile mogę skrócić czas dostawy, wybierając transport kolejowy zamiast morskiego?

Czas transportu kolejowego ‘stacja–stacja’ wynosi obecnie około 13–14 dni, natomiast czas transportu morskiego ‘port–port’ to około 32 dni. Czas transportu kolejowego jest zatem krótszy o około dwa tygodnie (14 dni).

 

 1. Jakie są korzyści transportu kolejowego w porównaniu do transportu lotniczego i morskiego?

Najważniejsze korzyści wynikające z wybrania kolejowego serwisu drobnicowego to dużo tańszy transport w stosunku do frachtu lotniczego i szybszy transport w stosunku do frachtu morskiego.

 

 1. Kto jest konsolidatorem przesyłek po stronie chińskiej?

Nasza spółka jest częścią chińskiej grupy Worldwide Logistics Group. Posiadamy własne biura na terenie całych Chin, dzięki temu jesteśmy pełnym konsolidatorem po stronie chińskiej i możemy zachować kontrolę nad wszystkimi wysyłkami od drzwi załadowcy do drzwi odbiorcy.

 

 1. Czy organizują Państwo wysyłki przesyłek drobnicowych serwisem kolejowym ‘door to door’?

Tak, zajmujemy się kompleksową organizacją wysyłek od drzwi załadowcy do drzwi odbiorcy (‘door to door’). Zajmujemy się odbiorem towaru po stronie chińskiej, frachtem kolejowym, obsługą celną po stronie chińskiej i polskiej oraz dostawą bezpośrednio do klienta po stronie polskiej.

 

 1. Czy organizują Państwo odwozy przesyłek drobnicowych, które przybyły drogą kolejową do Polski, do pozostałych krajów w Europie?

Tak, umożliwiamy odbiór towarów z Chin oraz dostarczenie ich do klientów w całej Europie.

 

 1. Jakiego rodzaju przesyłki drobnicowe mogę przewieść z Chin do Polski w kontenerze konsolidacyjnym?

Organizujemy przewóz towarów sklasyfikowanych jako general cargo, m.in. części motoryzacyjne, elektronika, odzież, akcesoria domowe, narzędzia, tkaniny, chemia neutralna, wyroby medyczne, zabawki, maszyny oraz artykuły spożywcze.

 

 1. Gdzie w Polsce znajduje się Państwa magazyn dekonsolidacyjny?

Magazyn dekonsolidacyjny zlokalizowany jest na terenie nowo powstałego Parku Logistycznego Hillwood Park, który znajduje się w podwarszawskich Markach (15 km od centrum Warszawy).

 

 1. Jakie usługi oferują Państwo w magazynie dekonsolidacyjnym w Markach?

Oferujemy pełen zakres usług:

– magazynowanie (m.in. paletyzacja towaru, sortowanie, składowanie itp.),

– obsługa celna (m.in. odprawy z odroczonym VAT-em, przekazowe, eksportowe, asysty przy rewizjach celnych, wystawienie dokumentów itp.),

– dystrybucja (dostawa ładunku do każdego miejsca w Polsce i Europie).